Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Udialo sa v našej obci

Uvítali sme do života našich malých občanov.

IMG_20161203_162126.jpg

Privítali sme v rodine  malých anjelikov a zagratulovali  rodičom.   V  sobotu 3.12.2016 v  Kultúrnom dome Tŕnie. 

 

Príchod nového človeka vytvára v nás dospelých úžasný pocit šťastia, radosti aj spolupatričnosti v rodine. Malé bábo je stvorenie tak dojemne nevinné, ešte ani samo netuší, že už je súčasťou veľkého sveta a čaká ho v živote veľa vecí. Veľa radostí, ale aj mnoho situácií, v ktorých sa bude musieť v živote popasovať. Narodenie detí je radosťou pre vás, rodičov, pre vašu širšiu rodinu, ale aj obec. Veď aj naši najmenší, hoci o tom ešte netušia, sú naši občiankovia. Naša obec  bude ich domov – miesto, ktoré určite navždy ostane v ich srdci.


Je veľmi dôležité, aby sa už od ranného detstva naučili tým správnym spôsobom, ako treba v živote kráčať. Tie prvé krôčky sú neisté. Rodič ho musí držať za rúčku, musí mu pomôcť. Jeho úlohou je naučiť ho chodiť tak, aby v ten deň, keď sa rodičovskej ruky pustí, našiel pre seba tú správnu cestu.

No keď mu dáte dostatok lásky, získa v srdci ten najpevnejší bod, ktorého sa môže držať. A ak sa mu bude niekedy svet zdať tmavý, čierny, ako sa občas stáva každému, uvidí v horizonte to svoje svetielko a pôjde za ním.

Úloha rodiča je poslanie. Je to asi tá najdôležitejšia, najzodpovednejšia vec v živote. No zároveň je to povinnosť, ktorej plnenie prinesie to najväčšie šťastie. 


Toto cestou sa chcem v mene obecného úradu poďakovať všetkým za pomoc, deťom za vystúpenie, rodičom a ďalšej rodine za účasť. Zároveň vám  zaželať pevné zdravie, veľa trpezlivosti pri výchove  detí, nech vám prinesú v budúcich dňoch radosť a spokojnosť.

 

Mgr. Martina Kubincová


 
ÚvodÚvodná stránka