Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Program DJGT vo Zvolene na marecVytlačiť
 

program marec 19 web.jpg

 V  marci bude hosťom DJGT vo Zvolene  Slovenské komorné divadlo Martin, srdešne vás pozývame 6. marca na inscenáciu Stefana Zweiga: BIOLÓGIA, POLITIKA – FOUCHÉ!!! Vstupné: 9,-€

Joseph Fouché, nedostižný vzor všetkých intrigánov, využil vo svoj prospech všetky turbulentné zvraty pred, počas a po francúzskej revolúcii – a vždy v pozícii šedej eminencie s vplyvom „európskych rozmerov“. Rocková pseudoopera v réžii Lukáša Brutovského je nielen napínavým hudobným rozprávaním o časoch, kedy gilotíny prakticky nevychladli, ale hlavne nadčasovým frapujúcim politickým školením pre cynikov.

Predstavenie trvá 145 minút s prestávkou.

https://djgt.sk/predstavenia/biologia-politika/06-03-2019_1830/

V marci vám ponúkame aj nasledujúce predstavenia:

         Milo Urban: BETA, KDE SI?,  13.3.2019 (streda) o 18:30 hod.  – DERNIÉRA

V autentickom slovenskom ľudovom prostredí sa rozvíja tragédia dievčiny Bety, ktorá sa opovážila vzdorovať nalinkovanému osudu.

Mladá rebelka po návrate z mesta do rodnej dediny odmieta žiť konvenčne a je tak vystavená predsudkom podozrievavých susedov, príbuzných i vlastných rodičov.

Plasticky stvárnené postavy hry podávajú svedectvo o hlbinách a zákutiach ľudskej duše.

https://djgt.sk/predstavenia/beta-kde-si/12-03-2019_1830/

        Vinko Möderndorfer: DREXLEROVCI, 14.3.2019 (štvrtok) o 18:30 hod.
Nápaditá čierna komédia z pera súčasného slovinského dramatika odhaľuje, kam až môže členov „typickej“ slovinskej rodiny priviesť honba za spoločnými peniazmi a majetkom. Spúšťačom kolotoča humorných situácií je rozhodnutie extravagantnej mamy maximálne skomplikovať svojim potomkom cestu k dedičstvu po jej smrti.

https://djgt.sk/predstavenia/drexlerovci/14-03-2019_1830/     

        Niccolo Machiavelli: MANDRAGORA, 29.3.2019 (piatok) o 18:30 hod. v štúdiu DJGT – PREMIÉRA

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene pripravuje štúdiovú premiéru nekonvenčného spracovania známej renesančnej komédie Niccola Machiavelliho Mandragora. Uznávaná komédia, patriaca v európskej kultúre do žánru commedia erudita, prináša v príbehu o oklamanom paroháčovi herecky vďačné postavy a vtipné situácie.

V prípade otázok alebo záujmu o predstavenie ma môžete kontaktovať na tel. č. 045/55 51 246, alebo na mailovej adrese martina.clancy@djgt.sk

Tešíme sa na Vašu návštevu.


 
 
ÚvodÚvodná stránka